Statutul Elevului:
ORGANIZAREA SERVICIULUI PE ŞCOALĂ - ELEVI DE SERVICIU
An şcolar 2016– 2017
Nr. crt.
|
Clasa
|
Perioada
|
Diriginte
|
Obs.
|
a XII -a N2
|
12 – 16 septembrie 2016
|
Ortoanu Petru
|
Diriginții realizează planificarea elevilor de serviciu și o predau la direcțiune cu o săptămână înainte de data la care este programată clasa.
Tot ei sunt cei responsabili cu monitorizarea efectuării serviciului pe școală pentru clasele pe care le coordonează).
| |
a XII-a N1
|
19 – 23 septembrie 2016
|
Pop Cristian
| ||
a XII-a Informatică
|
26 septembrie – 30 septembrie 2016
|
Miron Costel
| ||
a XII-a Filologie
|
3 – 7 octombrie 2016
|
Dănilă Leon
| ||
a XII-a Ştiinţe Sociale
|
10 – 14 octombrie 2016
|
Marian Constantin
| ||
a XII-a Economic
|
17 – 21 octombrie 2016
|
Chiș Ioan
| ||
a XI-a Economic
|
24 – 28 octombrie 2016
|
Cioban Adriana
| ||
a XI -a Filologie
|
31 octombrie – 4 noiembrie 2016
|
Tofană Maria
| ||
a XI-a Informatică
|
7 – 11 noiembrie 2016
|
Nicula Nelia
| ||
a XI-a Ştiinţe ale Naturii 1
|
14 – 18 noiembrie 2016
|
Pașca Liana
| ||
a XI-a Ştiinţe ale Naturii 2
|
21 -25 noiembrie 2016
|
Măierean Ovidiu
| ||
a XI-a Ştiinţe Sociale
|
28 noiembrie – 2 decembrie
(obs: 30 noiembrie și 1 decembrie – zile libere)
|
Timaru Ioan
| ||
a X - a Economic
|
5 – 9 decembrie 2016
|
Rus Corina
| ||
a X-a Filologie 1
|
12 – 16 decembrie 2016
|
Magdea Crina
| ||
a X-a Filologie 2
|
19 – 23 decembrie 2016
|
Balaș Adrian
| ||
a X-a Informatică
|
9 – 13 ianuarie 2017
|
Năstase Delia
| ||
a X-a Ştiinţe ale Naturii
|
16 – 20 ianuarie 2017
|
Horja Liliana
| ||
a X-a Științe Sociale
|
23 – 27 ianuarie 2017
|
Ungur Diana
| ||
a IX - a Economic
|
30 ianuarie – 3 februarie 2017
|
Pop Vasile
| ||
a IX-a Filologie
|
13 – 17 februarie 2017
|
Florean Dora
| ||
a IX-a Informatică
|
20 – 24 februarie 2017
|
Săplăcan Lia
| ||
a IX-a Ştiinţe ale Naturii
|
27 februarie – 3 martie 2017
|
Mureșan Ligia
| ||
a IX-a Ştiinţe Sociale 1
|
6 – 10 martie 2017
|
Florean Filip
| ||
a IX-a Științe Sociale 2
|
13 – 17 martie 2017
|
Laczko Nunuța
| ||
a XI-a Economic
|
20 – 24 martie 2017
|
Cioban Adriana
| ||
a XI -a Filologie
|
27 – 31 martie 2017
|
Tofană Maria
| ||
a XI-a Informatică
|
3 – 7 aprilie 2017
|
Nicula Nelia
| ||
a XI-a Ştiinţe ale Naturii 1
|
10 – 14 aprilie 2017
|
Pașca Liana
| ||
a XI-a Ştiinţe ale Naturii 2
|
2 – 5 mai 2017
|
Măierean Ovidiu
| ||
a XI-a Ştiinţe Sociale
|
8 – 12 mai 2017
|
Timaru Ioan
| ||
a X - a Economic
|
15 – 19 mai 2017
|
Rus Corina
| ||
a X-a Filologie 1
|
22 – 26 mai 2017
|
Magdea Crina
| ||
a X-a Filologie 2
|
29 mai – 2 iunie 2017
|
Balaș Adrian
| ||
a X-a Informatică
|
6 – 9 iunie 2017
|
Năstase Delia
| ||
a X-a Ştiinţe ale Naturii
|
12 – 16 iunie 2017
|
Horja Liliana
|
Întocmit,
DIRECTOR ADJUNCT,
PROF. EMESE CÎMPEAN
Invitație la concurs: http://ec.europa.eu/romania/news/20161512_concurs_patanii_povete_proiecte_indraznete_ro
ORGANIZAREA
SERVICIULUI PE ŞCOALĂ - ELEVI DE SERVICIU
An
şcolar 2015– 2016
Nr.
crt.
|
Clasa
|
Perioada
|
Diriginte
|
Obs.
|
|
a
XII -a Economic
|
14
– 18 septembrie 2015
|
Pop
Vasile
|
Diriginții
realizează planificarea elevilor de serviciu și o predau la direcțiune cu o
săptămână înainte de data la care este programată clasa.
Tot ei
sunt cei responsabili cu monitorizarea efectuării serviciului pe școală pentru
clasele pe care le coordonează).
|
|
a
XII-a Filologie
|
21
– 25 septembrie 2015
|
Florean
Dora
|
|
|
a
XII-a Informatică
|
28
septembrie – 2 octombrie 2015
|
Săplăcan
Lia
|
|
|
a
XII-a Ştiinţe ale Naturii
|
5
– 9 octombrie 2015
|
Stanciu
Elisabeta
|
|
|
a
XII-a Ştiinţe Sociale 1
|
12
– 16 octombrie 2015
|
Florean
Filip
|
|
|
a
XII-a Ştiinţe Sociale 2
|
19
– 23 octombrie 2015
|
Laczko
Nunuţa
|
|
|
a
XI-a Economic
|
26
– 30 octombrie 2015
|
Moraru
Mariana
|
|
|
a
XI -a Filologie
|
2
– 6 noiembrie 2015
|
Dănilă
Leon
|
|
|
a
XI-a Informatică
|
9
– 13 noiembrie 2015
|
Miron
Costel
|
|
|
a
XI-a Ştiinţe ale Naturii 1
|
16
-20 noiembrie 215
|
Pop
Cristian
|
|
|
a
XI-a Ştiinţe ale Naturii 2
|
23
– 27 noiembrie 2015
|
Ortoanu
Petru
|
|
|
a
XI-a Ştiinţe Sociale
|
30
noiembrie – 4 decembrie 2015
|
Marian
Constantin
|
|
|
a
X-a Economic
|
7
– 11 decembrie 2015
|
Cioban
Adriana
|
|
|
a
X -a Filologie
|
14
– 18 decembrie 2015
|
Tofană
Maria
|
|
|
a
X-a Informatică
|
11
– 15 ianuarie 2016
|
Nicula
Nelia
|
|
|
a
X-a Ştiinţe ale Naturii 1
|
18
– 22 ianuarie 2016
|
Pașca
Liana
|
|
|
a
X-a Ştiinţe ale Naturii 2
|
25
– 29 ianuarie 2016
|
Măierean
Ovidiu
|
|
|
a
X-a Ştiinţe Sociale
|
1
– 5 februarie 2016
|
Timaru
Ioan
|
|
|
a
IX - a Economic
|
15
– 19 februarie 2016
|
Rus
Corina
|
|
|
a
IX-a Filologie 1
|
22
– 26 februarie 2016
|
Magdea
Crina
|
|
|
a
IX-a Filologie 2
|
29
februarie – 4 martie 2016
|
Balaș
Adrian
|
|
|
a
IX-a Informatică
|
7
– 11 martie 2016
|
Năstase
Delia
|
|
|
a
IX-a Ştiinţe ale Naturii
|
14
– 18 martie 2016
|
Horja
Liliana
|
|
|
a
IX-a Ştiinţe Sociale
|
21
– 25 martie 2016
|
Ungur
Diana
|
|
|
a
XI-a Economic
|
28
martie – 1 aprilie 2016
|
Moraru
Mariana
|
|
|
a
XI -a Filologie
|
4
– 8 aprilie 2016
|
Dănilă
Leon
|
|
|
a
XI-a Informatică
|
11
– 16 aprilie 2016
|
Miron
Costel
|
|
|
a
XI-a Ştiinţe ale Naturii 1
|
18
– 22 aprilie 2016
|
Pop
Cristian
|
|
|
a
XI-a Ştiinţe ale Naturii 2
|
4
– 6 mai 2016
|
Ortoanu
Petru
|
|
|
a
XI-a Ştiinţe Sociale
|
9
– 13 mai 2016
|
Marian
Constantin
|
|
|
a
X-a Economic
|
16
– 20 mai 2016
|
Cioban
Adriana
|
|
|
a
X -a Filologie
|
23
– 27 mai 2016
|
Tofană
Maria
|
|
|
a
X-a Informatică
|
30
mai – 3 iunie 2016
|
Nicula
Nelia
|
|
|
a
X-a Ştiinţe ale Naturii 1
|
6
– 10 iunie 2016
|
Pașca
Liana
|
|
|
a
X-a Ştiinţe ale Naturii 2
|
13
– 17 iunie 2016
|
Măierean
Ovidiu
|
|
|
a
X-a Ştiinţe Sociale
|
20
– 24 iunie 2016
|
Timaru
Ioan
|
ORGANIZAREA SERVICIULUI PE ŞCOALĂ
AN ŞCOLAR 2014 - 2015
Nr. crt.
|
Clasa
|
Perioada
|
Diriginte
|
Obs.
|
1.
|
a XI -a Economic
|
15 – 19 septembrie
|
Pop Vasile
|
Diriginţii realizează
planificarea elevilor de serviciu şi o predau la direcţiune cu o săptămână
înainte de data la care este programată clasa.
Tot ei sunt cei responsabili cu
monitorizarea efectuării serviciului pe şcoală pentru clasele pe care le coordonează.
|
2.
|
a XI-a Filologie
|
22 - 26 septembrie
|
Florean Dora
|
|
3.
|
a XI-a Informatică
|
29 septembrie – 3 octombrie
|
Săplăcan Lia
|
|
4.
|
a XI-a Ştiinţe ale
Naturii
|
6 – 10 octombrie
|
Stanciu Elisabeta
|
|
5.
|
a XI-a Ştiinţe
Sociale
|
13 – 17 octombrie
|
Florean Filip
|
|
6.
|
a XI-a Ştiinţe
Sociale 2
|
20 – 24 octombrie
|
Laczko Nunuţa
|
|
7.
|
a X-a Economic
|
27 – 31 octombrie
|
Moraru Mariana
|
|
8.
|
a X -a Filologie
|
3 – 7 noiembrie
|
Dănilă Leon
|
|
9.
|
a X-a Informatică
|
10 – 14 noiembrie
|
Miron Costel
|
|
10.
|
a X-a Ştiinţe ale Naturii 1
|
17 – 21 noiembrie
|
Pop Cristian
|
|
11.
|
a X-a Ştiinţe ale Naturii 2
|
24 – 28 noiembrie
|
Ortoanu Petru
|
|
12.
|
a X-a Ştiinţe Sociale
|
2 – 5 decembrie
|
Marian Constantin
|
|
13.
|
a IX-a Economic
|
8 – 12 decembrie
|
Cioban Adriana
|
|
14.
|
a IX -a Filologie
|
15 – 19 decembrie
|
Tofană Maria
|
|
15.
|
a IX-a Informatică
|
5 - 9 ianuarie
|
Nicula Nelia
|
|
16.
|
a IX-a Ştiinţe ale Naturii 1
|
12 – 16 ianuarie
|
Paşca Liana
|
|
17.
|
a IX-a Ştiinţe ale Naturii 2
|
19 – 23 ianuarie
|
Măierean Ovidiu
|
|
18.
|
a IX-a Ştiinţe Sociale
|
26 – 30 ianuarie
|
Timaru Ioan
|
|
19.
|
a XI -a Economic
|
9 – 13 februarie
|
Pop Vasile
|
|
20.
|
a XI-a Filologie
|
16 – 20 februarie
|
Florean Dora
|
|
21.
|
a XI-a Informatică
|
23 – 27 februarie
|
Săplăcan Lia
|
|
22.
|
a XI-a Ştiinţe ale
Naturii
|
2 – 6 martie
|
Stanciu Elisabeta
|
|
23.
|
a XI-a Ştiinţe
Sociale
|
9 – 13 martie
|
Florean Filip
|
|
24.
|
a XI-a Ştiinţe
Sociale 2
|
16 – 20 martie
|
Laczko Nunuţa
|
|
25.
|
a X-a Economic
|
23 – 27 martie
|
Moraru Mariana
|
|
26.
|
a X -a Filologie
|
30 martie – 3 aprilie
|
Dănilă Leon
|
|
27.
|
a X-a Informatică
|
6 – 10 aprilie/SĂ ŞTII MAI MULTE, SĂ FII MAI BUN!
|
Miron Costel
|
|
28.
|
a X-a Ştiinţe ale Naturii 1
|
20 – 24 aprilie
|
Pop Cristian
|
|
29.
|
a X-a Ştiinţe ale Naturii 2
|
27 – 30 aprilie
|
Ortoanu Petru
|
|
30.
|
a X-a Ştiinţe Sociale
|
4 – 8 mai
|
Marian Constantin
|
|
31.
|
a IX-a Economic
|
11 – 15 mai
|
Cioban Adriana
|
|
32.
|
a IX -a Filologie
|
18 – 22 mai
|
Tofană Maria
|
|
33.
|
a IX-a Informatică
|
25 – 29 mai
|
Nicula Nelia
|
|
34.
|
a IX-a Ştiinţe ale Naturii 1
|
2 – 5 iunie
|
Paşca Liana
|
|
35.
|
a IX-a Ştiinţe ale Naturii 2
|
8 – 12 iunie
|
Măierean Ovidiu
|
|
36.
|
a IX-a Ştiinţe Sociale
|
15 – 19 iunie
|
Timaru Ioan
|
ORGANIZAREA
SERVICIULUI PE ŞCOALĂ - ELEVI DE SERVICIU
An şcolar 2013– 2014
Nr. crt.
Clasa
Perioada
Diriginte
Obs.
-
a XII-a
Economic
23 - 27 septembrie 2013
Cioban
Adriana
DIRIGINŢII VOR REALIZA PLANIFICAREA SERVICIULUI
PENTRU PERIOADA STABILITĂ PENTRU FIECARE CLASĂ ŞI VOR ADUCE
LA DIRECŢIUNE LISTA ELEVILOR
PLANIFICAŢI/ZILE. TOT EI VOR MONITORIZA PREZENŢA ELEVILOR (OPEREAZĂ ŞI ANUNŢĂ DIN TIMP EVENTUALELE SCHIMBĂRI)
-
a XII-a
Filologie
30 sept.–4
octombrie 2013
Tofană Maria
-
a XII-a
Informatică
7 – 11
octombrie 2013
Stanciu
Elisabeta
-
a XII-a
Ştiinţe ale Naturii
14 – 18
octombrie 2013
Prunea Dănuţ
-
a XII-a
Ştiinţe Sociale
21 – 25
octombrie 2013
Timaru Ioan
-
a XI - a Economic
28 oct. – 1
noiembrie 2013
Rus Corina
-
a XI-a
Filologie 1
4 – 8 noiembrie
2013
Magdea Crina
-
a XI-a Filologie 2
11 – 15
noiembrie 2013
Moldovan
Andrei
-
a XI-a
Informatică 1
18 – 22
noiembrie 2013
Mureşan Ligia
-
a XI-a
Informatică 2
25 – 29
noiembrie 2013
Nuşfelean
Viorel
-
a XI-a
Ştiinţe ale Naturii
2 – 6 decembrie
2013
Horja Liliana
-
a XI-a
Ştiinţe Sociale
9 – 13
decembrie 2013
Chiş Ioan
-
a X -a
Economic
16 – 20
decembrie 2013
Pop Vasile
-
a X-a
Filologie
6 – 10
ianuarie 2014
Florean Dora
-
a X-a
Informatică
13 – 17
ianuarie 2014
Săplăcan Lia
-
a X-a Ştiinţe ale Naturii
20 – 24
ianuarie 2014
Săsărman
Alexandra
-
a X-a Ştiinţe Sociale
27 - 31 ianuarie 2014
Florean Filip
-
a X-a Ştiinţe Sociale 2
10 – 14
februarie 2014
Laczko Nunuţa
-
a IX-a Economic
17 – 21
februarie 2014
Moraru
Mariana
-
a IX -a
Filologie
24 – 28
februarie 2014
Dănilă Leon
-
a IX-a
Informatică
3 – 7 martie
2014
Miron Costel
-
a IX-a
Ştiinţe ale Naturii 1
10 – 14
martie 2014
Pop Cristian
-
a IX-a
Ştiinţe ale Naturii 2
17 – 21
martie 2014
Ortoanu Petru
-
a IX-a
Ştiinţe Sociale
24 – 28
martie 2014
Marian
Constantin
-
a XI - a Economic
31 martie – 4
aprilie 2014
Rus Corina
-
a XI-a
Filologie 1
7 – 11
aprilie 2014
Magdea Crina
-
a XI-a Filologie 2
23 – 25
aprilie 2014
Moldovan
Andrei
-
a XI-a
Informatică 1
28 aprilie –
2 mai 2014
Mureşan Ligia
-
a XI-a
Informatică 2
5 – 9 mai
2014
Nuşfelean
Viorel
-
a XI-a
Ştiinţe ale Naturii
12 – 16 mai
2014
Horja Liliana
-
a XI-a
Ştiinţe Sociale
19 – 23 mai
2014
Chiş Ioan
-
a X -a
Economic
26 – 30 mai
2014
Pop Vasile
-
a X-a
Filologie
2 – 6 iunie
2014
Florean Dora
-
a X-a
Informatică
9 – 13 iunie
2014
Săplăcan Lia
-
a X-a Ştiinţe ale Naturii
16 – 20 iunie
2014
Săsărman
Alexandra
BIROUL EXECUTIV AL CONSILIULUI ȘCOLAR AL ELEVILOR
AN ȘCOLAR 2013 - 2014
NR. CRT.
NUME ŞI PRENUME
FUNCŢIA
1.
ŢERMURE
BOGDAN
PREŞEDINTE
2.
ILIŞ
IONUŢ
PRIM-VICEPREŞEDINTE
3.
COCOI
ANDREEA
VICEPREŞEDINTE
4.
AFRIM
DENISA
VICEPREŞEDINTE
5.
MARICA
ANDREEA
SECRETAR
6.
ONUL
INGRID
DIRECTOR
DEPARTAMENT CONCURSURI ŞCOLARE ŞI EXTRAŞCOLARE
7.
MIRCEA
LILIANA
DIRECTOR
DEPARTAMENT CULTURĂ, EDUCAŢIE ŞI PROGRAME ŞCOLARE
8.
POENAR
BIANCA
RELAŢII
PUBLICE
9.
RUS
ANCA IOANA
AVOCATUL
ELEVULUI
→ Metodologia de organizare și desfășurare a alegerilor 2013
http://consiliulelevilor.org/resurse/Metodologie-alegeri-CNE-2013.pdf
CALENDARUL
ORGANIZÃRII ŞI
DESFÃŞURÃRII PROCESULUI ELECTORAL ÎN CONSILIUL ELEVILOR
În temeiul Regulamentului de Organizare şi Funcţionare al
Consiliului Naţional al Elevilor, aprobat prin OMECTS 4247/21.06.2010,
Având în vedere Metodologia de organizare şi desfãşurare
a procesului electoral pentru funcţia de preşedinte, vicepreşedinte şi secretar
din Consiliul Judeţean al Elevilor,
Adunarea Generală a Consiliului Naţional al Elevilor aprobă
urmãtoarea structurã a calendarului de organizare şi desfãşurare a procesului
electoral, sesiunea 2013- 2014:
·
Promovarea concursului pentru ocuparea funcțiilor
CŞE/CJE: 16 septembrie- 14 octombrie
·
Depunerea
candidaturilor CŞE: 23 septembrie – 14 octombrie
·
Validarea
candidaturilor CŞE: 15 – 16 octombrie
·
Desfãşurarea
campaniei electorale CŞE: 16 – 25 octombrie
·
Sesiuni electorale CŞE: 28 octombrie – 1
noiembrie
·
Depunerea candidaturilor CJE: 2 noiembrie –
9 noiembrie
·
Validarea
candidaturilor CJE: 10 noiembrie
·
Sesiune electorală CJE: 11 noiembrie - 15 noiembrie
·
Depunerea
candidaturilor CRE: 18 – 24 noiembrie
·
Validarea
candidaturilor CRE: 25 noiembrie
·
Sesiunea
electorala CRE: 26 noiembrie – 15 decembrie
·
Depunerea
candidaturilor CNE: decembrie 2013
·
Campanie
electoralã CNE: ianuarie 2014
·
Sesiune
electoralã CNE: 1- 9 februarie 2014
ORGANIZAREA
SERVICIULUI PE ŞCOALĂ - ELEVI DE SERVICIU
An şcolar 2013– 2014
ORGANIZAREA
SERVICIULUI PE ŞCOALĂ - ELEVI DE SERVICIU
An şcolar 2013– 2014
Nr. crt.
|
Clasa
|
Perioada
|
Diriginte
|
Obs.
|
|
a XII-a
Economic
|
23 - 27 septembrie 2013
|
Cioban
Adriana
|
DIRIGINŢII VOR REALIZA PLANIFICAREA SERVICIULUI
PENTRU PERIOADA STABILITĂ PENTRU FIECARE CLASĂ ŞI VOR ADUCE
LA DIRECŢIUNE LISTA ELEVILOR
PLANIFICAŢI/ZILE. TOT EI VOR MONITORIZA PREZENŢA ELEVILOR (OPEREAZĂ ŞI ANUNŢĂ DIN TIMP EVENTUALELE SCHIMBĂRI)
|
|
a XII-a
Filologie
|
30 sept.–4
octombrie 2013
|
Tofană Maria
|
|
|
a XII-a
Informatică
|
7 – 11
octombrie 2013
|
Stanciu
Elisabeta
|
|
|
a XII-a
Ştiinţe ale Naturii
|
14 – 18
octombrie 2013
|
Prunea Dănuţ
|
|
|
a XII-a
Ştiinţe Sociale
|
21 – 25
octombrie 2013
|
Timaru Ioan
|
|
|
a XI - a Economic
|
28 oct. – 1
noiembrie 2013
|
Rus Corina
|
|
|
a XI-a
Filologie 1
|
4 – 8 noiembrie
2013
|
Magdea Crina
|
|
|
a XI-a Filologie 2
|
11 – 15
noiembrie 2013
|
Moldovan
Andrei
|
|
|
a XI-a
Informatică 1
|
18 – 22
noiembrie 2013
|
Mureşan Ligia
|
|
|
a XI-a
Informatică 2
|
25 – 29
noiembrie 2013
|
Nuşfelean
Viorel
|
|
|
a XI-a
Ştiinţe ale Naturii
|
2 – 6 decembrie
2013
|
Horja Liliana
|
|
|
a XI-a
Ştiinţe Sociale
|
9 – 13
decembrie 2013
|
Chiş Ioan
|
|
|
a X -a
Economic
|
16 – 20
decembrie 2013
|
Pop Vasile
|
|
|
a X-a
Filologie
|
6 – 10
ianuarie 2014
|
Florean Dora
|
|
|
a X-a
Informatică
|
13 – 17
ianuarie 2014
|
Săplăcan Lia
|
|
|
a X-a Ştiinţe ale Naturii
|
20 – 24
ianuarie 2014
|
Săsărman
Alexandra
|
|
|
a X-a Ştiinţe Sociale
|
27 - 31 ianuarie 2014
|
Florean Filip
|
|
|
a X-a Ştiinţe Sociale 2
|
10 – 14
februarie 2014
|
Laczko Nunuţa
|
|
|
a IX-a Economic
|
17 – 21
februarie 2014
|
Moraru
Mariana
|
|
|
a IX -a
Filologie
|
24 – 28
februarie 2014
|
Dănilă Leon
|
|
|
a IX-a
Informatică
|
3 – 7 martie
2014
|
Miron Costel
|
|
|
a IX-a
Ştiinţe ale Naturii 1
|
10 – 14
martie 2014
|
Pop Cristian
|
|
|
a IX-a
Ştiinţe ale Naturii 2
|
17 – 21
martie 2014
|
Ortoanu Petru
|
|
|
a IX-a
Ştiinţe Sociale
|
24 – 28
martie 2014
|
Marian
Constantin
|
|
|
a XI - a Economic
|
31 martie – 4
aprilie 2014
|
Rus Corina
|
|
|
a XI-a
Filologie 1
|
7 – 11
aprilie 2014
|
Magdea Crina
|
|
|
a XI-a Filologie 2
|
23 – 25
aprilie 2014
|
Moldovan
Andrei
|
|
|
a XI-a
Informatică 1
|
28 aprilie –
2 mai 2014
|
Mureşan Ligia
|
|
|
a XI-a
Informatică 2
|
5 – 9 mai
2014
|
Nuşfelean
Viorel
|
|
|
a XI-a
Ştiinţe ale Naturii
|
12 – 16 mai
2014
|
Horja Liliana
|
|
|
a XI-a
Ştiinţe Sociale
|
19 – 23 mai
2014
|
Chiş Ioan
|
|
|
a X -a
Economic
|
26 – 30 mai
2014
|
Pop Vasile
|
|
|
a X-a
Filologie
|
2 – 6 iunie
2014
|
Florean Dora
|
|
|
a X-a
Informatică
|
9 – 13 iunie
2014
|
Săplăcan Lia
|
|
|
a X-a Ştiinţe ale Naturii
|
16 – 20 iunie
2014
|
Săsărman
Alexandra
|
BIROUL EXECUTIV AL CONSILIULUI ȘCOLAR AL ELEVILOR
AN ȘCOLAR 2013 - 2014
NR. CRT.
|
NUME ŞI PRENUME
|
FUNCŢIA
|
1.
|
ŢERMURE
BOGDAN
|
PREŞEDINTE
|
2.
|
ILIŞ
IONUŢ
|
PRIM-VICEPREŞEDINTE
|
3.
|
COCOI
ANDREEA
|
VICEPREŞEDINTE
|
4.
|
AFRIM
DENISA
|
VICEPREŞEDINTE
|
5.
|
MARICA
ANDREEA
|
SECRETAR
|
6.
|
ONUL
INGRID
|
DIRECTOR
DEPARTAMENT CONCURSURI ŞCOLARE ŞI EXTRAŞCOLARE
|
7.
|
MIRCEA
LILIANA
|
DIRECTOR
DEPARTAMENT CULTURĂ, EDUCAŢIE ŞI PROGRAME ŞCOLARE
|
8.
|
POENAR
BIANCA
|
RELAŢII
PUBLICE
|
9.
|
RUS
ANCA IOANA
|
AVOCATUL
ELEVULUI
|
→ Metodologia de organizare și desfășurare a alegerilor 2013
http://consiliulelevilor.org/resurse/Metodologie-alegeri-CNE-2013.pdf
CALENDARUL
ORGANIZÃRII ŞI
DESFÃŞURÃRII PROCESULUI ELECTORAL ÎN CONSILIUL ELEVILOR
În temeiul Regulamentului de Organizare şi Funcţionare al
Consiliului Naţional al Elevilor, aprobat prin OMECTS 4247/21.06.2010,
Având în vedere Metodologia de organizare şi desfãşurare
a procesului electoral pentru funcţia de preşedinte, vicepreşedinte şi secretar
din Consiliul Judeţean al Elevilor,
Adunarea Generală a Consiliului Naţional al Elevilor aprobă
urmãtoarea structurã a calendarului de organizare şi desfãşurare a procesului
electoral, sesiunea 2013- 2014:
·
Promovarea concursului pentru ocuparea funcțiilor
CŞE/CJE: 16 septembrie- 14 octombrie
·
Depunerea
candidaturilor CŞE: 23 septembrie – 14 octombrie
·
Validarea
candidaturilor CŞE: 15 – 16 octombrie
·
Desfãşurarea
campaniei electorale CŞE: 16 – 25 octombrie
·
Sesiuni electorale CŞE: 28 octombrie – 1
noiembrie
·
Depunerea candidaturilor CJE: 2 noiembrie –
9 noiembrie
·
Validarea
candidaturilor CJE: 10 noiembrie
·
Sesiune electorală CJE: 11 noiembrie - 15 noiembrie
·
Depunerea
candidaturilor CRE: 18 – 24 noiembrie
·
Validarea
candidaturilor CRE: 25 noiembrie
·
Sesiunea
electorala CRE: 26 noiembrie – 15 decembrie
·
Depunerea
candidaturilor CNE: decembrie 2013
·
Campanie
electoralã CNE: ianuarie 2014
·
Sesiune
electoralã CNE: 1- 9 februarie 2014
ORGANIZAREA SERVICIULUI PE ŞCOALĂ - ELEVI DE SERVICIU
Nr. crt.
|
Clasa
|
Perioada
|
Diriginte
|
Obs.
|
|
a XII-a
Economic
|
23 - 27 septembrie 2013
|
Cioban
Adriana
|
DIRIGINŢII VOR REALIZA PLANIFICAREA SERVICIULUI
PENTRU PERIOADA STABILITĂ PENTRU FIECARE CLASĂ ŞI VOR ADUCE
LA DIRECŢIUNE LISTA ELEVILOR
PLANIFICAŢI/ZILE. TOT EI VOR MONITORIZA PREZENŢA ELEVILOR (OPEREAZĂ ŞI ANUNŢĂ DIN TIMP EVENTUALELE SCHIMBĂRI)
|
|
a XII-a
Filologie
|
30 sept.–4
octombrie 2013
|
Tofană Maria
|
|
|
a XII-a
Informatică
|
7 – 11
octombrie 2013
|
Stanciu
Elisabeta
|
|
|
a XII-a
Ştiinţe ale Naturii
|
14 – 18
octombrie 2013
|
Prunea Dănuţ
|
|
|
a XII-a
Ştiinţe Sociale
|
21 – 25
octombrie 2013
|
Timaru Ioan
|
|
|
a XI - a Economic
|
28 oct. – 1
noiembrie 2013
|
Rus Corina
|
|
|
a XI-a
Filologie 1
|
4 – 8 noiembrie
2013
|
Magdea Crina
|
|
|
a XI-a Filologie 2
|
11 – 15
noiembrie 2013
|
Moldovan
Andrei
|
|
|
a XI-a
Informatică 1
|
18 – 22
noiembrie 2013
|
Mureşan Ligia
|
|
|
a XI-a
Informatică 2
|
25 – 29
noiembrie 2013
|
Nuşfelean
Viorel
|
|
|
a XI-a
Ştiinţe ale Naturii
|
2 – 6 decembrie
2013
|
Horja Liliana
|
|
|
a XI-a
Ştiinţe Sociale
|
9 – 13
decembrie 2013
|
Chiş Ioan
|
|
|
a X -a
Economic
|
16 – 20
decembrie 2013
|
Pop Vasile
|
|
|
a X-a
Filologie
|
6 – 10
ianuarie 2014
|
Florean Dora
|
|
|
a X-a
Informatică
|
13 – 17
ianuarie 2014
|
Săplăcan Lia
|
|
|
a X-a Ştiinţe ale Naturii
|
20 – 24
ianuarie 2014
|
Săsărman
Alexandra
|
|
|
a X-a Ştiinţe Sociale
|
27 - 31 ianuarie 2014
|
Florean Filip
|
|
|
a X-a Ştiinţe Sociale 2
|
10 – 14
februarie 2014
|
Laczko Nunuţa
|
|
|
a IX-a Economic
|
17 – 21
februarie 2014
|
Moraru
Mariana
|
|
|
a IX -a
Filologie
|
24 – 28
februarie 2014
|
Dănilă Leon
|
|
|
a IX-a
Informatică
|
3 – 7 martie
2014
|
Miron Costel
|
|
|
a IX-a
Ştiinţe ale Naturii 1
|
10 – 14
martie 2014
|
Pop Cristian
|
|
|
a IX-a
Ştiinţe ale Naturii 2
|
17 – 21
martie 2014
|
Ortoanu Petru
|
|
|
a IX-a
Ştiinţe Sociale
|
24 – 28
martie 2014
|
Marian
Constantin
|
|
|
a XI - a Economic
|
31 martie – 4
aprilie 2014
|
Rus Corina
|
|
|
a XI-a
Filologie 1
|
7 – 11
aprilie 2014
|
Magdea Crina
|
|
|
a XI-a Filologie 2
|
23 – 25
aprilie 2014
|
Moldovan
Andrei
|
|
|
a XI-a
Informatică 1
|
28 aprilie –
2 mai 2014
|
Mureşan Ligia
|
|
|
a XI-a
Informatică 2
|
5 – 9 mai
2014
|
Nuşfelean
Viorel
|
|
|
a XI-a
Ştiinţe ale Naturii
|
12 – 16 mai
2014
|
Horja Liliana
|
|
|
a XI-a
Ştiinţe Sociale
|
19 – 23 mai
2014
|
Chiş Ioan
|
|
|
a X -a
Economic
|
26 – 30 mai
2014
|
Pop Vasile
|
|
|
a X-a
Filologie
|
2 – 6 iunie
2014
|
Florean Dora
|
|
|
a X-a
Informatică
|
9 – 13 iunie
2014
|
Săplăcan Lia
|
|
|
a X-a Ştiinţe ale Naturii
|
16 – 20 iunie
2014
|
Săsărman
Alexandra
|
Împreună cu Consiliul Şcolar al Elevilor:
Şedinţa C.Ş.E.din data de 12 decembrie 2012:
Oportunitate participare la tabara internationala Millenium:
Tabara internationala de tineret Millennium 2013
Termen
limita de inscriere: 2012-12-17
Tabara internationala
de tineret Millennium este un program gratuit adresat tinerilor din lumea
intreaga interesati de matematica, stiintele naturii, tehnologia informatiilor
si alte stiinte.
Tabara se concentreaza pe aceste teme: stiinta si tehnologia de mediu; schimbari climatice; resurse naturale si energie regenerabila; apa; tehnologia informatiilor si comunicarii si digitalizare; matematica aplicata. Programul include prelegeri, ateliere de lucru, vizite in companii si universitati si activitati sociale si recreative. Toate cheltuielile (calatorie, cazare, masa, activitatile educationale) sunt acoperite de organizatori. Tabara va avea loc in vara 2013 in Helsinki, Finlanda.
Tabara se concentreaza pe aceste teme: stiinta si tehnologia de mediu; schimbari climatice; resurse naturale si energie regenerabila; apa; tehnologia informatiilor si comunicarii si digitalizare; matematica aplicata. Programul include prelegeri, ateliere de lucru, vizite in companii si universitati si activitati sociale si recreative. Toate cheltuielile (calatorie, cazare, masa, activitatile educationale) sunt acoperite de organizatori. Tabara va avea loc in vara 2013 in Helsinki, Finlanda.
Cine
poate participa:
Toti tinerii nascuti intre 1994 si 1997, interesati de matematica, stinntele naturii, tehnologia informatiilor si alte stiinte. Candidatii trebuie sa cunoasca foarte bine limba engleza, limba de lucru a taberei.
Toti tinerii nascuti intre 1994 si 1997, interesati de matematica, stinntele naturii, tehnologia informatiilor si alte stiinte. Candidatii trebuie sa cunoasca foarte bine limba engleza, limba de lucru a taberei.
Candidatii
selectati vor fi anuntati pe 15 martie 2013.
Data limita
pentru inscriere este: 17 decembrie 2012
Documente International Millennium Youth Camp
2013 http://www.technologyacademy.fi/millennium-youth-camp.html ContactTechnology
Academy of Finland (TAF) Pohjoises planadi 33A Helsinki, Finland 00100
Dragii mei,
Azi lansăm startul campaniei "PATRULA DE RECICLARE" pentru anul şcolar 2012 - 2013!
Sunt mândră să vă anunţ că avem doi reprezentanţi în Consiliul Judeţean al Elevilor:
- Călin Haiduc - avocatul elevului
- Ţermure Bogdan - departamentul Cultură
COMPONENŢA CŞE 2012:
-ŢERMURE BOGDAN - PREŞEDINTE
- MIRON NICOLETA - VICEPREŞEDINTE
- POENAR BIANCA - VICEPREŞEDINTE
- SZABO ADRIAN - VICEPREŞEDINTE
SECRETAR: HAIDUC CĂLIN
DIRECTORI DEPARTAMENTE:
- RUS ANCA IOANA
- ONUL FARA INGRID
- RUSU COSMIN
- DOBRICAN LIVIA
CANDIDAŢI ÎNSCRIŞI ÎN CURSA PENTRU ŞEFIA CONSILIULUI ŞCOLAR AL ELEVILOR
ANUL ŞCOLAR 2012-2013
CANDIDAŢI ÎNSCRIŞI PENTRU FUNCŢIA DE PREŞEDINTE AL CONSILIULUI ŞCOLAR AL ELEVILOR
HAIDUC CĂLIN - CLASA A XI-A FILOLOGIE
ONUL FARA INGRID - CLASA A IX-A INFORMATICĂ
RUS ANCA - CLASA A X-A FILOLOGIE 1
RUSU COSMIN - CLASA A X-A INFORMATICA
TĂRMURE BOGDAN - CLASA A X-A ŞTIINŢE ALE NATURII
PENTRU FUNCŢIA DE VICEPREŞEDINTE AL CONSILIULUI ŞCOLAR AL ELEVILOR ŞI-AU DEPUS CANDIDATURILE URMĂTORII ELEVI:
- MIRON NICOLETA
- POENAR BIANCA
- SZABO ADRIAN
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu